Сокальська гімназія

  

Канікули :: Інструкції з безпечної поведінки




  

Канікули :: Інструкції з безпечної поведінки


Правила безпеки в Інтернеті для дітей

1. Нікому без дозволу батьків не надавати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи, свої паролі.

2. Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно сповістіть про це батьків.

3. Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.

4. Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв`яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

5. Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.

6. Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.

7. Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.

8. Не шкодити і не заважати іншим користувачам.



  

Канікули :: Інструкції з безпечної поведінки


Правила безпечної поведінки на льоду

Запам`ятайте! Лід може підвести нас восени, взимку і навесні. Ці прості заходи, які ми рекомендуємо, дозволять вам знизити ризик від небезпеки знаходження на льоду.

- Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покрову на водоймі. У різних місцях річок та озер товщина льодового покрову може бути різною. У гирлах річок та приток міцність льоду послаблена течією.

- Міцність льоду можна частково визначити візуально. Безпечним вважається лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.

- При переході замерзлої водойми необхідно користуватись обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками, а за їх відсутності, перш ніж рухатись по льоду, необхідно намітити маршрут та переконатись у його міцності. (9 Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

- Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, які впадають у водойму, кущами і травою, що виступають на поверхню.

- При переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

- Якщо лід почав тріщати та з`явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

- Користуватись майданчиками для катання на ковзанах, що обладнуються на водоймах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина льоду повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні не менше 25 см. Для вашої безпеки катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.

ЯКЩО ВИ ПРОВАЛИЛИСЯ ПІД ЛІД:

- намагайтеся пересуватися до того краю ополонки, звідки йде течія. Це гарантія того, що вас не затягне під лід;

- діставшись до краю ополонки, намагайтеся побільше висунутися з води, щоб налягти грудьми на закраїну і закинути ногу на край льоду;

- якщо лід витримав, обережно переверніться на спину і повільно повзіть до берега;

- потрапивши на сушу, поспішіть зігрітися: охолодження може викликати серйозні ускладнення.

Якщо на ваших очах хтось провалився під лід, озбройтесь будь-яким ціпком, палкою або дошкою й обережно, поповзом, рухайтесь до ополонки. Доповзти потрібно до такого місця, з якого легко можна кинути ремінь, сумку на ремені, або простягнути лижний ціпок. Коли людина, що перебуває у воді, схопиться за протягнений предмет, обережно витягайте її з води. Вибравшись з ополонки, відповзіть подалі від її краю.

Потерпілого потрібно занести в тепле приміщення, роздягнути і покласти у ванну з теплою водою 37-38°С. Якщо ванни не має, тіло накривають ковдрами, зверху можна покласти грілки. Також дайте потерпілому випити гарячого чаю чи кави. Не рекомендується класти потерпілого близько гарячих печей, батарей. Ефективніше швидко розтирати тіло махровим рушником чи просто долонями для зігрівання, поки шкіра не стане рожевою. Ні в якому разі не можна зігрівати голову!



  

Канікули :: Інструкції з безпечної поведінки


    ВМІЙ ВІДПОЧИВАТИ

     Найбільш чудовий відпочинок улітку - відпочинок на воді.
     Окрім того вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих.

    Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил.


Ось вони:

• Купатися можна тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

• Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

• Купатися краще в спокійну безвітряну погоду при температурі води - не нижче +20С, повітря - не нижче +24С.

• Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 години.

• У воду заходити слід повільно: постій і почекай, дозволяючи тілу пристосуватися до температури води. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя і плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для тих, хто особливо чутливо сприймає холод.

• У воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою. Якщо не вмієш плавати, не заходь у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.

• У воді варто бути не більше 15 хвилин. Перебуваючи у воді, не стій на одному місці, активно рухайся, плавай. Не купайся аж доти, поки тобі не стане холодно, бо при переохолодженні у воді наступає різке скорочення м`язів, що несе за собою зупинку дихання. При перших ознаках переохолодження негайно виходь з води, переодягнися у сухий одяг, зроби декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або побігай.

• Ніколи не плавай наодинці. Не запливай далеко, особливо за буї, оскільки можна не розрахувати свої сили. Навчися відпочивати на воді. Для цього необхідно вміти плавати на спині. Перекинувшись на спину і утримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ти зможеш відпочити.

• Перед тим, як стрибати у воду, переконайся у безпеці дна і достатній глибині водоймища.

• Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

• Після купання не рекомендується сидіти на сонці, краще відпочити в тіні.

• Якщо ти став свідком того, що людина тоне чи кличе на допомогу - негайно повідом рятувальників, які завжди чергують на обладнаних для купання місцях.

Ні в якому разі:

• Не купайся без дорослих.

• Не залазь на попереджувальні знаки, буї, бакени.

• Не стрибай у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

• Не пірнай з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

• Не купайся біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.




Оголошення Навчальні програми Інструкції з безпечної поведінки Сторінки класів Проводимо канікули цікаво Сторінка практичного психолога