:: 17.04.2024

від 11.04.2024р.   №10

ПРАВИЛА ДЛЯ УЧНІВ  ПІД ЧАС ЗАНЯТЬ З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

Загальні положення

1.    Учні повинні бути присутніми на уроці з фізичної культури незалежно від рівня фізичного розвитку і групи для занять фізичною культурою, а також тимчасово звільнені від занять.

2.    До початку занять з фізичної культури і спорту учні за потреби мають повідомити вчителя   фізичної культури:

1) про наявність документа про тимчасове звільнення від занять після хвороби;

2) про погане самопочуття.

3.    Знаходитись у спортзалі тільки у   спортивній формі та  змінному спортивному взутті (дане правило стосується і звільнених від заняття).

4.    Учні не повинні заносити до залу сторонні речі, продукти харчування, мобільні телефони (термоси, пляшки з водою залишаються в гардеробі).

5.    Виходити із спортивної зали під час уроку можна тільки з дозволу вчителя.

6.    Батьки можуть забирати дитину з уроку тільки за умови   попередження про це вчителя.

Вимоги до одягу

1.    Спортивний костюм має бути легким (при необхідності теплим).

2.    Футболка для занять має бути змінна, бажано  з натуральних тканин (не одягаємо гольфи, сорочки).

3.    Спортивний одяг має відповідати фігурі, без гачків, металевих пряжок, прикрас, за які можна зачепитися.

4.    Спортивне взуття учнів має бути чистим, змінним;  на підошві, що унеможливлює ковзання;  щільно облягати ногу і не заважати кровообігу.

5.    Волосся дівчат має бути зв’язане  або заплетене в косу.

6.    Не допускається  подальше перебування  учнів у приміщенні школи у спортивному одязі, в якому дитина займалась на уроці фізичної культури. Обов’язкове переодягання в суху футболку, змінні  сухі шкарпетки.

7.    Під час занять на відкритому повітрі одягаються спортивні костюми; у вітряну погоду бажано мати  вітрозахисні куртки, шапочки або пов’язку на голову.

Вимоги до безпеки на заняттях та в спортивній роздягальні

1.    Після дзвінка на урок по команді вчителя учні шикуються в спортивному залі, на спортмайданчику.

2.    Без дозволу вчителя учням забороняється користуватися спортивним обладнанням та інвентарем.

3.    Під час виконання вправ на спортивних знаряддях учні зобов'язані бути дисциплінованими, уважними, чітко виконувати вказівки вчителя.

4.    Без команди вчителя не переходити від одного знаряддя до іншого.

5.    Учні зобов'язані попередити вчителя:

1) про несправність спортивного обладнання;

2) про травмування під час уроку.

6.    Учні зобов'язані берегти шкільне спортивне обладнання та спортінвентар, не псувати його, не смітити.

7.    Учні зобов'язані підтримувати чистоту та порядок у спортзалі, роздягальнях, на спортмайданчику. До початку уроку учні повинні: скласти акуратно свій  одяг на лавочку або повісити на вішак; взуття поставити під лавку або стіну; мобільний телефон  та цінні речі здати вчителю.