Наша бібліотека

Посилання на новий сайт бібліотеки

Наша бібліотека

Життя – це гілляста широка стежина.
Щоб була щасливою кожна людина
Їй книга потрібна, як Божеє слово.
Колись заблукаєш, якось випадково,
У світі нестримних ідей і думок,
То книга упевненим зробить твій крок!

Доброго дня, тобі мій друже! Можливо, ти вже здогадався, хто так щиро  і віддано чекає на тебе у Книжковій оселі.

Я – Книга.
 Я – твоя мрія, що так хоче стати реальністю.
 Я – провідна зірка, що освітить тобі шлях у майбутнє.
 Я – дзвіночок, що відлунює голосами віків.
 Я відкриваю тобі своє серце й обійми.
     Вірю, що між нами не буде розлуки.

Якщо ненароком самотність загляне у твою душу чи відчуєш потребу щирої розмови, то знай: у нашій Книжковій оскелі завжди знайдеться місце для тебе, дорогого і шанованого гостя!

З нетерпінням чекаємо на тебе щоденно
з 9.30 до 17.00

Графік роботи бібліотеки

Шкільна бібліотека працює щоденно з 08.30 до 17.00.

Чекаємо на Вас!

Виставка з нагоди 209-річниці з дня народження великого Кобзаря

Наша бібліотека

План роботи бібліотеки на 2015-2016 н.р.

Путівник мандрівника

Бібліотека Сокальської гімназії – це культурно-інформаційний центр з можливостями для спілкування, культурного та духовного зростання юних; установа, яка здатна надати різнопланову інформаційну допомогу освіті, самоосвіті та реалізації особистісних якостей кожної дитини. Робота шкільної бібліотеки спрямована на забезпечення інформаційного супроводу навчально-виховного процесу, набуття учнями гімназії ключових компетентностей та формування нових життєвих стратегій, адекватних вимогам соціального буття, виявлення і втілення творчих можливостей особистості, усвідомлення власного творчого потенціалу. Завдання бібліотеки Сокальської гімназії: - формування фонду документів та інформаційних ресурсів із урахуванням інформаційних потреб учасників навчально-виховного процесу, специфіки та профілю гімназії, здатного задовільнити запити читачів з максимальною повнотою; - підняття престижу читання як важливого чинника у формуванні молодої генерації із сучасним світобаченням; - формування бібліотечно-бібліографічної грамотності та інформаційної культури читача; - створення сприятливих умов для творчої активності та самоосвіти учнів, підвищення культурного рівня та професійної компетентності педагогічних кадрів, сприяння безперервності їх освіти; - зміцнення та збереження книжкового фонду Цілеспрямоване реформування бібліотеки гімназії, переорієнтація на розширення меж інформаційного освітнього простору, формування повноцінних ресурсів стало можливим завдяки: - підключенню бібліотеки до мережі Інтернет, наданню доступу до світових ресурсів; - автоматизації внутрішньо-бібліотечних процесів через впровадження програмного комплексу «Шкільна бібліотека», що звела до мінімуму багаторазове дублювання трудових витрат. Інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу здійснюється шляхом: - надання доступу до інформаційних ресурсів бібліотеки та локальної мережі; - створення системи каталогів та картотек, банку науково-дослідницьких робіт учнів гімназії; - організації бібліотечних виставок, тематичних полиць; - випуску друкованих форм інформаційних продуктів (рекомендованих списків літератури, буклетів, пам’яток). Традиційним стало проведення конкурсу «Найкращий читач», Тижня дитячої та юнацької книги, Всеукраїнського дня бібліотек під час яких проводяться різноманітні заходи: літературні шоу, телепередачі, інтелектуальні марафони, рекламні перерви, презентації нової книги, тощо. Театралізовані мініатюри, конкурсні програми слугують головному – підвищенню інтересу до читання, розвитку пізнавальної активності та творчих здібностей учнів. Читачі бібліотеки – призери та переможці різноманітних районних конкурсів: «Найкращий відгук на сучасну прозу» (1м. – Євуш Д. (2011р.), конкурс малюнка на асфальті «Герої книг – мої друзі» (1м. – Кіх Ю. (2012р.), «Найкращий читач Сокальщини» (2м. – Закалик В. (2012р.), 2м.- Кунанець С. (2014р.). Організація роботи бібліотеки супроводжується постійним пошуком і впровадженням інновацій, зумовлених викликом часу і перспективами розвитку освітніх технологій. Створення сприятливого комфортного середовища для розвитку читача досягається через партнерство із Сокальською районною бібліотекою для дітей та медіацентром Сокальського НВК «ЗШ І-ІІІст. №4-ліцей». На базі бібліотеки Сокальської гімназії працює Школа молодого бібліотекаря, спрямована на пошук нових підходів до організації системи підвищення кваліфікації кадрів району. З метою формування ключових компетентностей фахівців проводяться ділові та рольові ігри, майстер-класи, «круглі» столи, конференції. Бібліотека гімназії - переможець районного конкурсу «Панорама бібліотечних уроків» (2010р.), призер І етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека 2013 року» та переможець ІІ етапу даного конкурсу у номінації «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу». Бібліотека гімназії, використовуючи всі наявні власні ресурси і ресурси бібліотек інших систем, намагається забезпечити рівний доступ до знань всіх учасників навчально-виховного процесу, створити середовище розвитку дитини через читання книги та нетрадиційні види носіїв інформації.