:: 03.03.2018

03.03.2018

Міжнародний день рідної мо́ви, також Міжнародний день материнської мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Все більше представників молодших поколінь відчувають причетність до рідної мови та культури, все більше яскравих культурних проектів, зокрема фільмів і книжок, завойовують серця шанувальників, школярів в тому числі і наших гімназистів. І сьогодні українська мова і культура – це креативна, динамічна субстанція, яка активно розвивається та доносить цікаві і непересічні смисли до всього світу. Цього року виховний захід до дня рідної мови провів 6(10)-Б клас під керівництвом класного керівника – Луцик Н.К. Під час заходу діти не лише інсценізували, читали поезії і співали, а й провели мовознавчі змагання серед глядачів. Яскраво виступив інструментально-вокальний дует у складі Марти Андрущак і Юрія Серпінського.

Учителі української мови та літератури провели тематичні уроки, вікторини, конкурс творчих робіт. У цей день по радіо звучали цікаві факти про українську мову, які підготувала Корнієнко Христина, учениця 4(8)-А класу. Ось декілька з них:

- Найдовшим словом в українській мові є слово «дихлордифенілтрихлорметилметан» - так називається хімікат, з допомогою якого борються зі шкідниками.

- Найбільше синонімів в українській мові має слово «бити» - 45 .

- Українська мова одна з найкрасивіших мов у світі. На початку минулого століття в Парижі зібралися представники від кожної нації. Міжнародне журі проводило конкурс краси й мелодійності мов світу. Оцінювалася краса звучання, представники прослуховували тексти різними мовами. В результаті по звучанню:

• на перше місце вийшла італійська мова,

• на друге – українська.

• на третьому місці опинилася французька.