:: 27.04.2017

27.04.2017

Дирекція Сокальської гімназії імені Олега Романіва висловлює вдячність керівнику і працівникам ПП «Граніт» (м.Червоноград) за виготовлення і монтаж меморіальної дошки пам’яті Романа Галаса, а також усім свідомим сокальчанам, які прийшли віддати шану світлій пам’яті Героя. Світла пам’ять про Героїв 21 квітня у Сокальські гімназії відбулося відкриття і посвята меморіальної дошки герою Роману Галасу - випускнику школи, який загинув за визволення та єдність України 8 серпня 2015р. Загиблий військовослужбовець був командиром 16 – ОМПБ, мав звання старшого лейтенанта.
На урочисту подію прийшли родичі, учні, вчителі, представники громадськості та засобів масової інформації, щоб віддати честь загиблому. Бойові побратими героя Володимир Дуляницький і Микола Журавльов відкрили меморіальну дошку. Настоятелі храму апостолів Петра і Павла освятили гранітну плиту, що завжди буде нагадувати про нашого героя. Роман народився і виріс у нашому рідному Сокалі. У 1983 році вступив у 1-й клас Сокальської школи №1. Не просто відмінник у навчанні й багаторазовий призер районних, обласних і всеукраїнських олімпіад, а зразковий у всьому учень і надійний товариш. У 1993 році закінчив Сокальську гімназію із золотою медаллю. Далі - студент Львівського державного університету імені Івана Франка, закінчив його з відзнакою. Після одруження переїжджає на постійне місце проживання у селище Млинів, що на Рівненщині. Його життя обірвалося 8 серпня 2015 року поблизу Артемівська, що на Донеччині, під час виконання бойового обов’язку. І хоч сам він вже давно проживав на Рівненщині, тут залишилися його батьки. Тут його і відправляли в останню дорогу на вічний спочинок.
Класний керівник Марія Степанівна Назарук згадує Романа як розумного, допитливого, відповідального, чесного і справедливого юнака. З гордістю і жалем у голосі промовляла Галина Федаш, однокласниця Романа: «Не такими мають бути зустрічі з однокласниками… як прикро, що не встигли зустрітися, не те щоб попрощатися, а хоч поговорити…» Саме завдяки старанням однокласників і сучасних гімназистів виготовлено меморіальну плиту.
Далі на урочистій лінійці говорила Романова дружина Ірина та мати п.Олександра. Вони дякували всім за підтримку у тяжкі хвилини, а самі ледь стримували сльози. Микола Журавльов розказав, у яких непростих умовах доводилося тримати оборону, як щоночі, попри Мінські домовленості, наших військових обстрілювали сепаратисти, як нелегко було приймати рішення командирам, щоб зберегти життя побратимам…
Своїми спогадами поділилися і гості, серед яких ректор Рівненського обласного інституту підвищення кваліфікації п.Алла Черній (у 2015р. - голова Млинівської РДА), а також головний редактор газети «Трибуна» Павло Федака. Полковник Микола Журавльов представив громаді й інших однодумців, які знали Романа і допомагали родині у складних ситуаціях, це депутат Ужгородської райради, голова правління Закарпатської «Просвіти» Роланд Сембер та голова ГО "Українська асоціація інвалідів АТО» сержант запасу Руслан Ференці. Володимир Огінський, начальник управління соціального захисту населення Сокальської райдержадміністрації, теж висловив співчуття родині загиблого.
Біля меморіальної дошки поклали квіти, запалили лампадки. Важко на душі, коли згадуємо загиблих молодих людей, які мужньо захищали рідну землю і віддали за неї життя. Але забути не маємо права! І лишається тільки пам’ять. Пам’ятаємо!!! Соломія Рижок, учениця 2(6)-А класу