Пріоритетні напрямки навчально-виховної роботи :: Проект "Музейна справа"

Музей «ІСТОРІЯ СОКАЛЬСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ»

Сокальська гімназія – найстаріший середній освітній заклад Сокальщини. Питання про відкриття музею розглядалось під час Всесвітнього конгресу сокальських гімназистів у 1993 році. Колишні гімназисти вирішити всіляко сприяти у написанні книги та створенні музею з історії Сокальської гімназії. Збір матеріалів розпочали Омеляш Любов Михайлівна та Наумчук Оксана Степанівна. Вчителі-ветерани Кліщ Наталя Іванівна та Гринюк Марія Романівна допомогли у зборі матеріалу та його систематизації. Роботу з оформлення стендів здійснив Лесик Вірослав Йосипович. Музей відкрито 2005 року стараннями педколективу, учнів та випускників минулих років.

Профіль музею - історико-освітній

Експозиції:

Освіта Сокальщини

Перші згадки про українські школи в Сокалі з початку ХУІІ ст.., фотографії навчальних закладів Сокальщини поч. ХХ ст.

Гімназія-храм науки

Висвітлює становлення Сокальської гімназії з 1906р. по 1944 р. Фотографії перших гімназійних випусків усього періоду, книги, підручники довоєнних часів.

Сокальська СШ№1

Розказує про реорганізацію Сокальської гімназії в Сокальську СШ№1 з 1939 р. по 1993 рр., фотографії, літописи учнівських загонів.

Відроджена гімназія

Висвітлює нові перспективи для розвитку національної освіти, науки, культури, засади навчання і виховання гімназистів.

Ними гордиться Україна

Розміщено фотографії видатної інтелігенції, яка сприяла формуванню української національної еліти; науково-дослідницькі роботи учнів про життя і творчий шлях видатних особистостей.

Завідувач музею - Луцик Наталія Корнилівна, вчитель історії

Адреса музею, контактний телефон:

Сокальська гімназія імені Олега Романіва, вул.Шептицького, 88, м.Сокаль,тел.(03257)7-33-82

Музей «ЛІТЕРАТУРНА СОКАЛЬЩИНА»

Літературно-мистецький музей «Літературна Сокальщина» - це знайомство з минулим і сучасним життям митців рідного краю.

Профіль музею
- літературно-мистецький

Експозиції:

З історії літературної Сокальщини

Висвітлено інформацію про перших митців Сокальщини, фотографії і короткі біографії людей, які писали і видавали збірки власних творів.

Літературно-мистецьке об’єднання «Колос»

Розповіді про літературно-мистецьке об’єднання «Колос» від початку його діяльності; про доробки всіх членів

літоб’єднання.

Вчителі-літератори

На музичному небосхилі

Ознайомлення із рукописами перших творів літераторів; цікавими світлинами, записами авторського виконання поетичних творів та пісень.

У світі дитячої поезії

Стежками літературної Сокальщини

Завідувач музею - Васьків Оксана Орестівна, вчитель української мови та літератури

Адреса музею: Сокальська гімназія імені Олега Романіва, вул.Шептицького, 88